Aromaterapi

SpaMyrinas Amazon Kozmetik Danışmanlık Tic.Ltd.Şti’ye ait tescilli bir markadır. İlk olarak 2016 yılında profesyonel kullanım için hazırlanmış olan ürün grupları yıllar içerisinde pek çok 5 yıldızlı otelin SPA bakımlarında tercih edilmeye başlamıştır. Son kullanıcılardan alınan yoğun talepler üzerine ise ilk olarak, profesyonel ürün grubu içerisinde bulunan aromaterapi masaj ve vücut bakım yağları, mum masaj yağları, vücut losyonları ve vücut peeling’leri satış boyları ile pek çok seçkin noktada satışa sunulmuştur.
 
Marka kurucularından Aromaterapist & Nefes Koçu Alev Altuğ’nun imzası ile yenilenen ve genişleyen ürün yelpazesi 2019 yılı itibari ile online satışa başlamıştır.

Danışmanlık hizmetleri ve Aromaterapi eğitimleri ile harmanlanan çalışmalar doğaya dönülmesine ve kimyasallardan uzak sürdürülebilir güzelliğin yakalanmasına yardımcı olmaktadır.
 
[comfort zone]

Amazon Kozmetik Danışmanlık, İtalyan cilt & vücut bakım ürünleri markası olan [comfort zone] ‘un Türkiye distribütörü olarak ilgili hizmetleri veren 5 yıldızlı otellerin SPA’larına, kliniklere ve seçkin güzellik salonlarına ürün tedariki sağlamaktadır. Aynı zamanda şirketin eğitim departmanı, bu noktalarda görevli bulunan ekiplerin bilgilerini taze tutmak amacı ile düzenli olarak eğitim programları düzenlemektedir.


1996’da Parma, İtalya’da, Bollati Ailesi’ ne ait olan bir aile şirketi olan Davines Group’un cilt bakımı bölümü olarak tasarlananan [Comfort Zone] ‘nun evrimi ve mükemmellik konusundaki kararlılığını desteklemek için sürekli araştırmalara değer veren Başkan Dr. Davide Bollati’nin eczacı ve kozmetik kimyası vizyonuna ve bilimsel geçmişine dayanmaktadır.

Misyonu, cildi, bedeni ve zihni gözle görünür bir şekilde iyileştirmek için gelişmiş bilim temelli bilinçli çözümlerle bütünsel, duygusal, sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam tarzını teşvik eden [Comfort Zone] ile ilgili detaylı bilgiye www.comfortzonetr.com adresinden ulaşabilirsiniz.
 
SPA Ekipmanları

Profesyonel SPA ekipmanları konusunda kendi atölyesinde üretim gerçekleştiren Amazon Kozmetik Danışmanlık, aynı zamanda İtalyan NILO BEAUTY Türkiye distribütörü olarak ithal ürün taleplerine de karşılık verebilmektedir. SPA ekipmanları ile ilgili detaylı bilgiye www.amazonkozmetik.com adresinden ulaşabilirsiniz.
 
Kozmetik Sektöründe 360 derece Danışmanlık Hizmetleri

Marka Danışmanlığı

Amazon Kozmetik Danışmanlık bir kozmetik markası ithal etmek isteyen kişi ve kurumlara Marka Danışmanlığı hizmeti ile en doğru yol haritasını sunmakta, bu girişimde doğru planlama süreci ve kusursuz çalışacak bir sistem kurulması için danışmanlık vermektedir.

Satış Stratejileri Danışmanlığı

Piyasada mevcut olan bir kozmetik markasının satışlarını destekleyecek olan Satış Stratejileri Danışmanlığı, ürünlerin fiyat/performans değerlendirmesi, rakip analizleri ve SWOT analizlerinin yapılması, rekabet kanallarının tespiti ile satış kanallarının yapılandırılmasına yardımcı olmaktadır.

Satış ekibi kurulması, kurulan ekibe ileri satış teknikleri eğitimlerinin verilmesi ve yönetilmesi, satış kampanyalarının belirlenmesi ve takibi de bu süreç içerisinde planlanmaktadır.

Private Label Danışmanlığı

Son yıllarda popülerliği artmakta olan Private Label ürünler (kendi markanızda size özel üretilmiş ÖZEL MARKA ürünler) uzun vadeli satış planlamalarının bir parçası haline gelmiştir.

​Özellikle ithalat prosedürlerinin meşakkatli yollarında yıpranan firmalar, uzun vadede kendi markalarını yaratıp, geliştirmeyi tercih etmektedirler. Hatta son günlerde ülkemizde de kendi markasını yaratmak için harekete geçmiş olan birçok ünlü isim ile karşılaşmaktayız.

​Peki bu süreç nasıl işliyor?

​Sıfırdan bir ürün yaratmak, farklı birçok prosedürü ve farklı sistemleri içerisinde barındırmaktadır. Çünkü bu yolculukta sadece marka kimliği oluşturmak ya da satış stratejilerini belirlemek değil, üretim sürecini kontrol edebilmek ve yasal mevzuatları da doğru yönetebilmek gerekmektedir.

Özel markalı ürünler arasındaki rekabet yarışında öne geçebilmek adına doğru sistemin en baştan kurulması, markanın hızla büyümesini sağlayacaktır.

Bu modeldeki danışmanlık hizmeti, yaratmak istenilen üründen beklentileri ve nerede olmak, hangi segmente hitap etmek istendiğini analiz ederek başlıyor. Formülasyon çalışmaları, yasal prosedürler, marka yönetimi, satış stratejileri, satış kanallarının bulunması, ekip kurulması ve reklam araçlarının planlanmasına ve yönetilmesine kadar geçen uzun bir süreci kapsamaktadır.

Proje Yönetim Danışmanlığı

Mevcut kozmetik markası ile ilgili rakiplerin incelenmesi, hedef kitlenin belirlenmesi, doğru satış kanallarının belirlenmesi ve satış organizasyonun yapılandırılması ve markanın pazarlama ve satış stratejilerinin oluşturulmasını kapsayan danışmanlık sürecidir.

​Proje yönetim danışmanlığı pazarda mevcut olan markaların, yeniden konumlandırılması ve/veya satış stratejilerinde gelişime ihtiyaç duyan firmalar tarafından tercih edilmektedir.

​İthal edilmesi planlanan ve pazara ilk defa girecek olan markalar MARKA Danışmanlığı modeli, kendi markası ile yepyeni bir ürün geliştirmek ve ürettirmek isteyen firmalar için ise Private Label Danışmanlığı modeli uygundur.

Spa & Wellness Danışmanlığı

SPA & Wellness tesisi yaratma, geliştirme, yeniden yapılandırma ve işletme konularında danışmanlık hizmeti vermektir.

Bir spa tesisinin yaratılmasının temeli; konsept, proje mimarisi ve bütçenin belirlenmesinden, eğitim, işletme ve pazarlanmasına kadar düşünülmüş uzun soluklu bir alt yapı çalışmasına dayanmaktadır.

​Tasarımlarda tüm beklentileri karşılayan konforlu eksiksiz bir spa tesisi planlamakla birlikte, bu dinamik organizasyon yapısının aktif yapı taşlarının tanımlanması ve tamamlanmasında da danışmanlık hizmeti büyük avantaj sağlamaktadır.

​Danışmanlık hizmeti desteği ile kuruluş aşamasında olan ya da değişim süreci içine giren işletmelerin sağlam temellere dayalı yatırım gerçekleştirebilmesi mümkün olmaktadır.

Amazon Kozmetik Danışmanlık, mimari proje, Spa Konsept Tasarımı, Fizibilite çalışmaları, Pazar Araştırması, Bütçe Planlaması, Menü Hazırlığı & Maliyet Analizi, Eğitim, Denetim & Raporlama ve Satış & Pazarlama planlamaları gibi pek çok konuda profesyonel kadrosu ile çözüm ortaklığı sunmaktadır.

EuropeSPA Sertifikası

Avrupa SPA & Wellness sektörü için karşılaştırılabilirlilik ve şeffaflık oluşturma amacı ile, ESPA’nın kalite inisiyatifi kapsamında 2006 yılında Almanya’da kurulmuş ve ilgili standartların geliştirilmesi görevini üstlenmiştir.

Bu iddialı hedefe ulaşmak adına Spa & Wellness işletmeleri için uluslararası kalite standartlarını geliştirme, bu standartlara dayanan sertifikaları yürütme, eğitim ve seminerlerle bilgi birikimlerini paylaşma ve aktarma görevi ile yola devam etmektedir.

2006 yılından bu yana, 26 ülkede farklı projelere imza atan EuropeSPA, Avrupa sınırlarının ötesindeki projelerden de talep görmektedir.

Amazon Kozmetik Danışmanlık 2016 yılından beri, Avrupa’nın en etkili SPA & Wellness kalite mührü olan EuropeSPA sertifika programı resmi danışmanı olarak hizmet vermektedir.